Nábor do oddílů

Sportovní klub Judo Kladno vyhlašuje pro rok 2020-21 nábor do oddílů v těchto oblastech sportovních aktivit.

a) Základy juda (vhodné pro věkové kategorie 6-12 let

b) Závodní olympijské judo (pro kategorie děti +12 let, mládež a dospělí)

c) Společná cvičení rodičů s dětmi s přípravou na judo (od cca 2 let do 5 let věku dítěte – nutný doprovod dospělé osoby a jeho aktivní účast na cvičení)

d) Newaza, BJJ techniky děti  pro kategorie děti od  5-12 let

e) Brazilské Jiu Jitsu, BJJ pro kategorie dětí +12 let, dorost a dospělí, kde se  zaměřujeme na boj na zemi a využití donucovacích technik páčení a škrcení. BJJ umožňuje širokou škálu technik uchopení, škrcení, páčení a hodů . Základní filozofií je, že většina z výhod většího, silnějšího soupeře pochází z dosahu paží a silnějších úderů, které po uchopení a následném škrcení, páčení nebo znehybnění značně zeslábnou. Umění tak podporuje zásadu, že menší, slabší člověk se může úspěšně bránit proti většímu, silnějšímu útočníkovi pomocí správné techniky, především uplatňováním páčení a škrcení.

f) Judo dospělí, pro kategorie dorost, junioři a dospělí (muži a ženy), kteří se  náročným tréninkem nechtějí, nebo nemohou specializovat na konkrétní sport. Jedná se o naši metodiku cvičení, postavenou na základech gymnastiky, juda a dalších úpolových sportů. Cvičení probíhají v nesoutěžním, ale v pozitivním prostředí, kde se u cvičících  rozvíjejí jejich základní pohybové schopnosti (síla, vytrvalost, obratnost, rychlost, pocit jistoty a prostorová orientace). Cvičící  se neúčastní sportovních soutěží.

 

Naším cílem je dát možnost co nejvíce dětem, dorostu, juniorům a dospělým  si skvěle zasportovat a naučit je všem přednostem, které trénink  přináší. Nové členy přijímáme kdykoli během celého roku. Začlenění do skupin  nečiní problém, s každým začátečníkem pracujeme individuálně a snažíme se vyjít vstříc. Dle časových možností cvičících, trénujeme celoročně i v době jarních a letních prázdnin. 

Prohlédněte si naše úvodní videa:

Společná cvičení rodičů s dětmi:

https://www.judokladno.cz/wp-content/uploads/2017/11/D%C4%9Bti-3-4-let-judo.mp4?_=1

Trénink základů juda 5-7 let:

https://www.judokladno.cz/wp-content/uploads/2017/11/judo-102017-za%C4%8D%C3%A1te%C4%8Dn%C3%ADci.mp4?_=2

Ukázka ze závodů dětí:

https://www.judokladno.cz/wp-content/uploads/2018/11/Judo-__Neexistuj%C3%AD-%C5%BE%C3%A1dn%C3%A1-tajemstv%C3%AD…-Milan-%C5%A0i%C5%A1ka-Judr.mp4?_=3

Ukázky BJJ (Brazilian Jiu Jitsu)

http://www.judokladno.cz/wp-content/uploads/2020/06/VID-20200527-WA0000.mp4?_=1